EnduroPanorama 2019

EnduroPanorama 2019 s-a derulat la finele saptamanii trecute la Ghelari (Hunedoara). Competitia organizata de clubul Haita Deva a avut la start peste 400 de sportivi din tara si strainatate.

Ajunsa la editia cu numarul 11, intrecerea a contat ca etapa a doua din Campionatul National de Hard Enduro. In cele patru zile de concurs s-a „alergat” pe un traseu de 270 km. Organizatorii au pregatit pentru concurenti unele dintre cele mai spectaculoase trasee din Romania.

Palmares EnduroPanorama 2019

La categoria Profi s-a impus cehul David Cyprian, urmat de Norbert Levente Jozsa si polonezul Maciej Loboz. Polonezul Marek Kusnierz s-a impus la Expert. A fost urmat de cehul Michal Dornak si compatriotul sau Dawid Szczotka. In fine, la hobby cel mai rapid a fost un alt polonez, Konrad Wisniewski. Cehul Jakub Kiiment si austriacul Stefan Schlaf au completat podiumul.

Clasament Profi: overall_profi

Clasament Expert: overall_expert

Clasament Hobby: overall_hobby