In zilele de 12 – 16 iulie 2016, la Sibiu, se desfasoara competitia Redbull Romaniacs, una dintre cele mai grele competitie de hardenruo din lume, la aceasta competitie sunt prezenti cocurenti din toate colturile lumii precum Billy Bolt, Jonathan Walker, Graham Jarvis, Angus Macdonald, Andrew Noakley, Hamish Macdonald, Miroslav Culka, Tõnu Kallast, Richard Main, Marco Smits cat si Emanuel Gyenes, participant la categoria silver, din echipa Autonet Motorcycle Team, el a paticipat an de an, inca din prima editie la Redbull Romaniacs, finalizand de fiecare data competita, un alt roman inscris in competitie la clasa silver este Alexandru Dumitrescu, din echipa Viking Pruszyński care a reusit astazi sa se califice in etapa Prolog cu al 14-lea timp in, cat si Razvan Avramescu, participant la clasa Bronze.
2016 Rezultate Categoria Gold
Rank | BIB | Competitor | Nat. | Motorbike | Laps | Time | Status | Penalty | Prolog added time | Comments |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Alfredo Gomez Cantero | ESP | KTM EXC 300 | 11 | 17:53 | ||||
2 | 1 | Jonathan Walker | GBR | KTM Exc 300cc | 11 | 19:29 | 01:00 | |||
3 | 2 | Graham Jarvis | GBR | Husqvarna TE300 | 11 | 19:36 | 02:00 | |||
4 | 30 | Billy Bolt | GBR | KTM exc 300 | 11 | 19:38 | 03:00 | |||
5 | 4 | Paul Bolton | GBR | KTM Exc 300 | 11 | 19:41 | 04:00 | |||
6 | 6 | Manuel Lettenbichler | DEU | KTM 300 EXC | 10 | 18:01 | 04:30 | |||
7 | 29 | Xavi Leon Sole | ESP | Husqvarna TE 300 | 10 | 18:52 | 05:00 | |||
8 | 5 | Wade Young | ZAF | Sherco 250 | 10 | 18:54 | 05:30 | |||
9 | 10 | Travis Teasdale | ZAF | KTM 300 EXC | 10 | 18:54 | 06:00 | |||
10 | 7 | Philipp Scholz | DEU | EXC 350F | 10 | 19:09 | 06:30 | |||
11 | 28 | Mario Roman Serrano | ESP | Husqvarna TE300 | 9 | 18:05 | 06:45 | |||
12 | 11 | Philipp Bertl | AUT | BETA RR 300 | 9 | 18:14 | 07:00 | |||
13 | 44 | Keith Curtis | USA | KTM XCW 300 | 9 | 18:33 | 07:15 | |||
14 | 8 | Lars Enöckl | AUT | KTM 250EXC | 9 | 18:50 | 07:30 | |||
15 | 32 | Jake Whitaker | NZL | Husqvarna TE 300 | 9 | 18:57 | 07:45 | |||
16 | 9 | Scott Bouverie | ZAF | KTM 300cc | 9 | 19:13 | 08:00 | |||
17 | 13 | Dwayne Kleynhans | ZAF | KTM 300 | 9 | 19:25 | 08:15 | |||
18 | 41 | Barend Erasmus | ZAF | KTM 300 | 9 | 19:28 | 08:30 | |||
19 | 18 | Jonathan Richardson | GBR | KTM 300 EXC | 9 | 19:40 | 08:45 | |||
20 | 50 | Kyle Flanagan | ZAF | Sherco 300 cc | 9 | 19:46 | 09:00 | |||
21 | 16 | David Cyprián | CZE | KTM EXC 250 | 9 | 20:01 | 09:15 | |||
22 | 45 | Sonny Goggia | ITA | BETA RR300 | 8 | 18:01 | 09:30 | |||
23 | 42 | Jürg Schütz | CHE | Beta RR300 | 8 | 18:05 | 09:45 | |||
24 | 22 | Ben Hemingway | GBR | Factory Beta 300 | 8 | 18:25 | 10:00 | |||
25 | 17 | Yannick Marpinard | FRA | Beta RR 300 | 8 | 18:27 | 10:15 | |||
26 | 35 | Wayne Thompson | NZL | Husqvarna TE300 | 8 | 18:35 | 10:30 | |||
27 | 31 | Robert Nowak | AUS | KTM 300 exc | 8 | 18:41 | 10:45 | |||
28 | 12 | Miha Spindler | SVN | beta 300 rr | 8 | 18:50 | 11:00 | |||
29 | 19 | Florian Peyret | FRA | TM racing 300 | 8 | 19:05 | 11:15 | |||
30 | 15 | Otto Freund | DEU | KTM 300 EXC | 8 | 19:38 | 11:30 | |||
31 | 46 | Teodor Kabakchiev | BGR | KTM EXC 300 | 7 | 17:04 | 11:45 | |||
32 | 40 | Thomas Schranz | CHE | KTM EXC 300 | 7 | 18:03 | 12:00 | |||
33 | 47 | Fran Rico | ESP | KTM EXC 300 | 7 | 20:03 | 12:15 | |||
34 | 51 | Dani Oliveras | ESP | KTM EXC 300 | 1 | 01:10 | 12:30 | |||
35 | 27 | Dan Hemingway | GBR | Factory Beta 300 | 1 | 12:45 | ||||
36 | 48 | Thibaud Leiser | CHE | KTM EXC 300cc | 1 | 02:01 | 15:00 | |||
37 | 23 | Rienk Tuinstra | NDL | KTM 300 | 1 | 02:04 | 15:00 | |||
38 | 43 | Alessandro Azzalini | ITA | KTM EXC 350cc | 1 | 02:04 | 15:00 | |||
39 | 34 | Marcel Teucher | DEU | KTM 300 EXC | 1 | 02:12 | 15:00 | |||
40 | 21 | Dougy Herbert | NZL | Husqvarna TE300 | 1 | 02:17 | 15:00 | |||
41 | 25 | Ervin Kovacs | ROU | KTM Exc 300cc | 1 | 02:22 | 15:00 | |||
42 | 39 | Phillip Cheater | NZL | KTM Exc 300 | 1 | 02:24 | 15:00 | |||
43 | 24 | Tommy Sell’g | NOR | KTM EXC 300 | 1 | 02:26 | 15:00 | |||
44 | 26 | Varga Zsolt | ROU | KTM 300 | 1 | 02:35 | 15:00 | |||
45 | 36 | Tibor Hostyanski | HUN | KTM 300 xcw | 1 | 02:44 | 15:00 |
2016 Rezultate Categoria Silver
Rank | BIB | Competitor | Nat. | Team / sponsors | Laps | Time | Status | Penalty | Prolog added time | Comments |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 103 | Chris Perry | AUS | Team Force accessories Australia | 7 | 14:18 | ||||
2 | 105 | Angus Macdonald | NZL | MCD Edits | 7 | 15:06 | 01:00 | |||
3 | 170 | Andrew Noakley | GBR | Vectra Racing (Silver) | 7 | 15:07 | 02:00 | |||
4 | 164 | Hamish Macdonald | NZL | MCD Edits | 7 | 15:21 | 03:00 | |||
5 | 197 | Ben Wibberley | GBR | Sidcup mcc | 7 | 16:02 | 04:00 | |||
6 | 157 | Muffat Brice | FRA | universal ride | 7 | 16:58 | 04:30 | |||
7 | 151 | Mark Jackson | GBR | Eurotek ktm | 6 | 14:46 | 05:00 | |||
8 | 136 | Warren Laugesen | NZL | Beta New Zealand | 6 | 14:48 | 05:30 | |||
9 | 131 | Joe Chambers | GBR | eurotek ktm | 6 | 14:55 | 06:00 | |||
10 | 202 | Grady Byrne | AUS | 6 | 15:51 | 06:30 | ||||
11 | 184 | Marc Puig Feixa | ESP | Lantana Factory Team | 6 | 16:54 | 06:45 | |||
12 | 214 | Craig Thompson | NZL | 6 | 16:56 | 07:00 | ||||
13 | 198 | Sebastian Wolter | DEU | Dirtbiker Magazine | 5 | 14:24 | 07:15 | |||
14 | 206 | Alexandru Dumitrescu | ROU | Viking Pruszy?ski | 5 | 14:35 | 07:30 | |||
15 | 177 | Kevin Murisier | CHE | 5 | 14:51 | 07:45 | ||||
16 | 218 | Jürgen Engelhart | DEU | ilupi | 5 | 15:04 | 08:00 | |||
17 | 199 | Marko Prodan | HRV | endurides.com/MHmotorrader | 5 | 15:26 | 08:15 | |||
18 | 144 | Noel Bolso | CAN | Action Sports Calgary | 5 | 15:29 | 08:30 | |||
19 | 203 | Craig Stevenson | AUS | Team Force accessories Australia | 5 | 15:55 | 08:45 | |||
20 | 140 | Mackenzie Wiig | NZL | Team New Zealand | 5 | 15:58 | 09:00 | |||
21 | 183 | Charles Feyrit | FRA | Ecolomoto sx-treem | 5 | 16:08 | 09:15 | |||
22 | 122 | Adam Poole | AUS | CMP Racing | 5 | 16:10 | 09:30 | |||
23 | 167 | Cros Johann | FRA | Team Cros | 5 | 16:40 | 09:45 | |||
24 | 126 | Roberto Zanella | ITA | NO FEARS A.S.D. | 5 | 16:42 | 10:00 | |||
25 | 116 | Roberto Quintanilla | MEX | Avandaro Motorsports | 5 | 16:53 | 10:15 | |||
26 | 120 | Jack Barwick | GBR | 5 | 16:59 | 10:30 | ||||
27 | 207 | Dirk Grocholski | DEU | Kehr Sherco Academy | 4 | 14:11 | 10:45 | |||
28 | 138 | Carey Thompson | NZL | Taranaki Enduro Club | 4 | 14:30 | 11:00 | |||
29 | 129 | William Midgley | GBR | Eurotek | 4 | 14:40 | 11:15 | |||
30 | 196 | Mattia Grossi | ITA | silver | 4 | 14:58 | 11:30 | |||
31 | 132 | Lewis Peart | GBR | Race2offroad | 3 | 07:52 | 11:45 | |||
32 | 201 | Jonathan Pearson | GBR | Enduro21.com | 1 | 02:15 | 12:00 | |||
33 | 135 | Ryan Armitage | NZL | nz kiwi | 1 | 12:15 | ||||
34 | 190 | Nick Emmrich | DEU | Husqvarna Wills/ADAC Sachsen | 1 | 12:30 | ||||
35 | 215 | Robert Markus | HUN | DEL-KONSTRUKT SE | 1 | 12:45 | ||||
36 | 145 | Antoniy Trush | RUS | MK Zarya- Ratimir | 1 | 02:35 | 15:00 | |||
37 | 187 | Riaan Van der Walt | ZAF | Eg plant hire | 1 | 02:35 | 15:00 | |||
38 | 102 | Jesus Zavala | MEX | Avandaro Motorsport | 1 | 02:35 | 15:00 | |||
39 | 178 | Justin Murisier | CHE | Moto Club Bagnes | 1 | 02:36 | 15:00 | |||
40 | 109 | Romain Duchene | FRA | Team Freenduro | 1 | 02:36 | 15:00 | |||
41 | 150 | Chris Green | GBR | Chris green industr roofi | 1 | 02:36 | 15:00 | |||
42 | 185 | Angel Pallas | ESP | Lantana Factory Team | 1 | 02:37 | 15:00 | |||
43 | 127 | Ben Spinks | AUS | Menengai Racing | 1 | 02:37 | 15:00 | |||
44 | 107 | Gavin Johnston | GBR | Team Scotland | 1 | 02:38 | 15:00 | |||
45 | 100 | Sean Clarke | NZL | Kiwi Rider | 1 | 02:38 | 15:00 | |||
46 | 153 | Adrian Tijerina | MEX | Avandaro MotorSports | 1 | 02:39 | 15:00 | |||
47 | 110 | Emanuel Gyenes | ROU | Autonet Motorcycle Team | 1 | 02:40 | 15:00 | |||
48 | 146 | Pete Keeping | CAN | 0 | 1 | 02:41 | 15:00 | |||
49 | 173 | Branko Bozovich | PER | SBX | 1 | 02:41 | 15:00 | |||
50 | 217 | Craig Byrne | AUS | Wildwood | 1 | 02:41 | 15:00 | |||
51 | 123 | Vladimir Kamushkin | RUS | HARD ENDURO RUSSIA | 1 | 02:42 | 15:00 | |||
52 | 192 | Josef Cernohorsky | CZE | PRESTAVBYDODAVEK.CZ | 1 | 02:42 | 15:00 | |||
53 | 182 | Thomas Arnold | DEU | MC Zw”nitz | 1 | 02:45 | 15:00 | |||
54 | 139 | Stevie Roper | GBR | Sudbury mcc | 1 | 02:46 | 15:00 | |||
55 | 112 | Kirsten Landman | ZAF | 0 | 1 | 02:46 | 15:00 | |||
56 | 174 | Peter Jensen | DNK | Montagesmeden Racing | 1 | 02:50 | 15:00 | |||
57 | 148 | Eduardo Cuesta Garcia | ESP | AmacheteTeam | 1 | 02:51 | 15:00 | |||
58 | 128 | Jond Christophe | FRA | universal ride | 1 | 02:51 | 15:00 | |||
59 | 181 | Fran†ois Carron | CHE | 0 | 1 | 02:52 | 15:00 | |||
60 | 121 | Tim Gibson | AUS | Club Donkey | 1 | 02:53 | 15:00 | |||
61 | 188 | Neil Flockhart | GBR | Goonsquad | 1 | 02:53 | 15:00 | |||
62 | 142 | Rob Fraser | NZL | . | 1 | 02:54 | 15:00 | |||
63 | 159 | Josh Hunger | NZL | Kent Road Motorcycle Club | 1 | 02:54 | 15:00 | |||
64 | 193 | Felix Braeuer | DEU | E-Team 7 e.V. | 1 | 02:54 | 15:00 | |||
65 | 141 | Kelly Paterson | NZL | Xtreme Race Components | 1 | 02:54 | 15:00 | |||
66 | 160 | Jacques Bakkenes | NZL | Beta NZ | 1 | 02:54 | 15:00 | |||
67 | 171 | Eddie Findling | DEU | MK Sherco Academy | 1 | 02:55 | 15:00 | |||
68 | 172 | Raymond Lempriere | NZL | Beef | 1 | 02:57 | 15:00 | |||
69 | 118 | Mark Weirich | USA | . | 1 | 02:58 | 15:00 | |||
70 | 106 | Gil Keynan | ISR | KTM Israel-Polaris Malkia | 1 | 03:00 | 15:00 | |||
71 | 111 | Chris Warwick | AUS | BigginsXtreme | 1 | 03:00 | 15:00 | |||
72 | 165 | Alvaro G˘mez-Pineda | ESP | . | 1 | 03:00 | 15:00 | |||
73 | 213 | G bor Moln r | HUN | DEL-KONSTRUKT SE | 1 | 03:01 | 15:00 | |||
74 | 152 | Leonidas Leontiadis | GRC | LEONTIADIS | 1 | 03:01 | 15:00 | |||
75 | 125 | Gregor Bode | DEU | EnduroFleischer | 1 | 03:02 | 15:00 | |||
76 | 156 | Glenn Toner | AUS | Cessnock MCC | 1 | 03:02 | 15:00 | |||
77 | 216 | Arno Drechsel | ITA | Kini Team | 1 | 03:02 | 15:00 | |||
78 | 155 | Mark Kirby | GBR | 1 | 03:03 | 15:00 | ||||
79 | 175 | Florian Kirchmayer | AUT | Team 907racing.com | 1 | 03:06 | 15:00 | |||
80 | 117 | Vitalii Iakovenko | UKR | 0 | 1 | 03:07 | 15:00 | |||
81 | 104 | Mark Delautour | NZL | . | 1 | 03:08 | 15:00 | |||
82 | 163 | Phil Singleton | NZL | Te puke new zealand | 1 | 03:09 | 15:00 | |||
83 | 134 | Andrey Iadov | RUS | . | 1 | 03:11 | 15:00 | |||
84 | 191 | Kyuho Kang | KOR | H.M. Korea – YP Academy | 1 | 03:11 | 15:00 | |||
85 | 149 | James Cattanach Owens | GBR | 0 | 1 | 03:15 | 15:00 | |||
86 | 137 | Jack Berry | GBR | JB Plant: Sudbury MCC | 1 | 03:24 | 15:00 | |||
87 | 158 | Grant Herbert | NZL | Kent Road Motorcycle Club | 1 | 03:26 | 15:00 | |||
88 | 208 | Stefan Graw | DEU | Endurides / MH Motorr„der | 1 | 03:26 | 15:00 | |||
89 | 186 | J�rgen Kruptschak | AUT | JAK-RACING | 1 | 03:27 | 15:00 | |||
90 | 204 | Milos Novakovic | SVN | Seles moto team | 1 | 03:33 | 15:00 | |||
91 | 189 | Marc Bieri | CHE | JURADAKAR TEAM | 1 | 03:35 | 15:00 | |||
92 | 114 | Thomas Eleser | DEU | . | 1 | 03:41 | 15:00 | |||
93 | 200 | Rhys Johns | AUS | SRE Racing- PVEC | 1 | 03:42 | 15:00 | |||
94 | 161 | Con Thermos | AUS | Team Force accessories Australia | 1 | 03:46 | 15:00 | |||
95 | 124 | Brett MacNamara | AUS | BMI Engineering S/B | 1 | 03:52 | 15:00 | |||
96 | 108 | Oleg Bibikov | RUS | Sakhalin Island Forever | 1 | 03:53 | 15:00 | |||
97 | 143 | Shane Bowden | AUS | Wildwood Rock MCC | 1 | 04:10 | 15:00 | |||
98 | 147 | Chris Heath | GBR | Demex | 1 | 04:28 | 15:00 | |||
99 | 176 | Frank Ullmann | DEU | MVL Leubsdorf | 1 | 04:42 | 15:00 | |||
100 | 119 | Marco Waldmann | DEU | Eichsfeld | 1 | 04:49 | 15:00 | |||
101 | 113 | Sergey Stepanenko | RUS | MOTOMIR VLADIVOSTOK | 1 | 04:58 | 15:00 | |||
102 | 212 | Thomas Widmann | ITA | Kini Team | 1 | 04:58 | 15:00 | |||
103 | 162 | Marcin Tujakowski | POL | Toxic Mushrooms | 1 | 05:03 | 15:00 | |||
104 | 211 | Pavel Ouda | CZE | Midland Racing | 1 | 05:46 | 15:00 |
2016 Rezultate Categoria Bronze
Rank | BIB | Competitor | Nat. | Team / sponsors | Laps | Time | Status | Penalty | Prolog added time | Comments |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 514 | Toomas Triisa | EST | Redmoto Husqvarna racing | 7 | 14:04 | ||||
2 | 305 | Miroslav Culka | CZE | DAFE PLAST Racing | 7 | 14:16 | 01:00 | |||
3 | 331 | Tõnu Kallast | EST | RABACONDA | 7 | 15:02 | 02:00 | |||
4 | 316 | James Nicholls | GBR | Eurotek KTM | 7 | 15:28 | 03:00 | |||
5 | 441 | Wilco de Lange | NLD | OffroadSweden | 7 | 15:54 | 04:00 | |||
6 | 512 | Matthias Saric | DEU | www.houseofcross.de | 7 | 15:59 | 04:30 | |||
7 | 500 | Nuno Filipe Couto Pereira | PRT | kebabs | 6 | 14:19 | 05:00 | |||
8 | 303 | Elary Talu | EST | Sõmerpalu MK | 6 | 14:20 | 05:30 | |||
9 | 465 | Manuel Ramos | ESP | Siebla Team | 6 | 14:35 | 06:00 | |||
10 | 463 | Gev Sella | ISR | SellaRacing | 6 | 14:51 | 06:30 | |||
11 | 420 | Manuel Faulstich | DEU | MF Motorsport | 6 | 14:54 | 06:45 | |||
12 | 318 | James Jackson | GBR | Eurotek KTM | 6 | 14:56 | 07:00 | |||
13 | 437 | Josef Westgarth | GBR | North Riding Enduro Club | 6 | 14:58 | 07:15 | |||
14 | 483 | Dennis Urbanek | DEU | Team SWIETELSKY | 6 | 15:16 | 07:30 | |||
15 | 302 | Riho Kollist | EST | Sõmerpalu MK | 6 | 15:18 | 07:45 | |||
16 | 307 | Tiit Tomp | EST | Velo | 6 | 15:43 | 08:00 | |||
17 | 310 | Timo Hermlin | EST | Sõmerpalu | 6 | 15:45 | 08:15 | |||
18 | 365 | Roberto Rodiguez Gamboa | ESP | Amachete Team | 6 | 16:09 | 08:30 | |||
19 | 454 | Ian Worrall | GBR | Rockinghams of Southam | 5 | 14:53 | 08:45 | |||
20 | 300 | Radu Sardarescu | ROU | Free Bike Team | 5 | 15:00 | 09:00 | |||
21 | 497 | Jeremy Ashby | GBR | esse cookers | 5 | 15:14 | 09:15 | |||
22 | 453 | Jarko Metsis | EST | Redmoto | 5 | 15:47 | 09:30 | |||
23 | 443 | Michael Vandenberg | NZL | Optimist Racing | 5 | 16:02 | 09:45 | |||
24 | 360 | Thomas Pintal | DEU | 4 | 14:29 | 10:00 | ||||
25 | 400 | Lee Corbett | GBR | Eurotek KTM | 4 | 14:44 | 10:15 | |||
26 | 471 | Shane Eriksson | AUS | TT | 4 | 15:01 | 10:30 | |||
27 | 369 | Aivars Kukojs | LVA | Appasaule | 4 | 15:21 | 10:45 | |||
28 | 474 | Emil Uno | DNK | Team Angst | 4 | 16:08 | 11:00 | |||
29 | 477 | Andrew Mills | GBR | Team Millsy | 4 | 16:12 | 11:15 | |||
30 | 432 | Francesco Depolo | ITA | NO FEARS ASD | 4 | 16:45 | 11:30 | |||
31 | 499 | Iftah Franko | ISR | husqvarna israel | 4 | 17:40 | 11:45 | |||
32 | 433 | Alberto Facci | ITA | NO FEARS ASD | 2 | 17:17 | 12:00 | |||
33 | 461 | Charles Harrison | ZAF | School of Hard Rocks | 1 | 03:59 | 12:15 | |||
34 | 339 | Clinton Walch | NZL | 1 | DNS | 12:30 | ||||
35 | 410 | Celso Gorrara | CHE | Jura Dakar Team | 1 | DNS | 12:45 | |||
36 | 401 | Wil Westgarth | GBR | Eurotek KTM | 1 | 02:39 | 15:00 | |||
37 | 444 | Daniel Hunt | GBR | Piston Broke | 1 | 02:40 | 15:00 | |||
38 | 329 | Dirk Vanlaer | NLD | CURO Pomptechniek | 1 | 02:42 | 15:00 | |||
39 | 521 | Bruno Freitas | PRT | Padaria Freitas/ Moto 3 tempos | 1 | 02:43 | 15:00 | |||
40 | 311 | Vaido Kalm | EST | S?merpalu MK | 1 | 02:45 | 15:00 | |||
41 | 301 | Janne Porvari | FIN | mp-racing | 1 | 02:46 | 15:00 | |||
42 | 503 | Wouter Jansen | NLD | md enduro adventure | 1 | 02:46 | 15:00 | |||
43 | 439 | Carlos Constantino | BRA | ORANGE BH | 1 | 02:47 | 15:00 | |||
44 | 445 | Stephen Tomlin | GBR | Premier Tree Services | 1 | 02:50 | 15:00 | |||
45 | 462 | Blake Summers | GBR | Sebastian Blue | 1 | 02:51 | 15:00 | |||
46 | 438 | Paul Westgarth | GBR | Northriding enduro club | 1 | 02:51 | 15:00 | |||
47 | 411 | Runar BŹrdsen | NOR | KMX Enduro team | 1 | 02:51 | 15:00 | |||
48 | 492 | Angus Boud | AUS | WildwoodRock | 1 | 02:52 | 15:00 | |||
49 | 304 | Ernst Hostettler | CHE | Sennerei-Eriz | 1 | 02:52 | 15:00 | |||
50 | 349 | Lucas Harris | GBR | 0 | 1 | 02:52 | 15:00 | |||
51 | 308 | Jiri Fejta | CZE | DAFE PLAST Racing | 1 | 02:53 | 15:00 | |||
52 | 403 | Michael Bruggemann | CAN | Fat Gripz | 1 | 02:53 | 15:00 | |||
53 | 423 | Renato Arredondo Ramos | MEX | MOTOZIT Enduro Team | 1 | 02:53 | 15:00 | |||
54 | 416 | Dave Taylor | ZAF | Lowveld Enduro Club | 1 | 02:54 | 15:00 | |||
55 | 455 | Keith Jenkins | GBR | Rockinghams of Southam | 1 | 02:55 | 15:00 | |||
56 | 414 | Lee Walters | GBR | Lee Walters ORT | 1 | 02:55 | 15:00 | |||
57 | 464 | Tsuk Sella | ISR | SellaRacing | 1 | 02:56 | 15:00 | |||
58 | 467 | Tiedemann Bratten | NOR | Sotra MX | 1 | 02:58 | 15:00 | |||
59 | 502 | Meeuwis Zandsteeg | NLD | md enduro adventure | 1 | 02:58 | 15:00 | |||
60 | 446 | Paul Ellis-Smith | GBR | Pro Energy Solutions | 1 | 02:59 | 15:00 | |||
61 | 518 | Mark Galliers | ZAF | 0 | 1 | 03:00 | 15:00 | |||
62 | 361 | Paul Isaacs | AUS | . | 1 | 03:00 | 15:00 | |||
63 | 482 | Victor Casas Moreno | ESP | Team Quinn Factory | 1 | 03:01 | 15:00 | |||
64 | 479 | Luca Salis | ITA | Team Qiunn Factory | 1 | 03:01 | 15:00 | |||
65 | 489 | Ahti Piirak | EST | Velo | 1 | 03:01 | 15:00 | |||
66 | 466 | Bjorn Bratten | NOR | Sotra MX | 1 | 03:02 | 15:00 | |||
67 | 421 | Janar Kukk | EST | MK GASGAS | 1 | 03:03 | 15:00 | |||
68 | 418 | Patrick Kl”sch | LIE | M-Racing / Team Grischun | 1 | 03:04 | 15:00 | |||
69 | 425 | Philippe Ligot | BEL | MP41 | 1 | 03:04 | 15:00 | |||
70 | 364 | Denes Elsjan | NLD | Achterhoek Express | 1 | 03:05 | 15:00 | |||
71 | 412 | Sergio Castello | ESP | Lantana Factory Team | 1 | 03:05 | 15:00 | |||
72 | 505 | Jo Inge Bommen | NOR | nmk Kongsberg | 1 | 03:07 | 15:00 | |||
73 | 459 | Calvin Crick | ZAF | School of Hard Rocks | 1 | 03:08 | 15:00 | |||
74 | 513 | Duncan Mclaren | NZL | KiwiRider | 1 | 03:09 | 15:00 | |||
75 | 309 | Mart Meeru | EST | S?merpalu MK | 1 | 03:10 | 15:00 | |||
76 | 392 | Ricky Kilgour | NZL | Elgin Endurance Club | 1 | 03:10 | 15:00 | |||
77 | 333 | Rainer Schuster | DEU | Endurides MH Motorr„der | 1 | 03:10 | 15:00 | |||
78 | 475 | Dan Uno | DNK | Team Angst Bange | 1 | 03:11 | 15:00 | |||
79 | 328 | Marc Lambriex | NLD | Benedco | 1 | 03:11 | 15:00 | |||
80 | 372 | Vlastimil Stupka jun. | CZE | Babinek Team | 1 | 03:11 | 15:00 | |||
81 | 442 | Robert Vandenberg | NZL | Optimist Racing | 1 | 03:12 | 15:00 | |||
82 | 517 | Rodrigo Hernando | ESP | 0 | 1 | 03:13 | 15:00 | |||
83 | 480 | Lorenzo Quinn | ITA | Team Quinn Factory | 1 | 03:13 | 15:00 | |||
84 | 406 | Dag Martin Watvedt | NOR | Gas specialist | 1 | 03:16 | 15:00 | |||
85 | 391 | Jari Mutikainen | FIN | EMK | 1 | 03:16 | 15:00 | |||
86 | 449 | Juan Atuesta | CAN | Rally Connex | 1 | 03:16 | 15:00 | |||
87 | 344 | Yves Hersche | CHE | 0 | 1 | 03:17 | 15:00 | |||
88 | 343 | Steve Griffiths | GBR | 0 | 1 | 03:17 | 15:00 | |||
89 | 506 | Alistair Ginley | GBR | none | 1 | 03:19 | 15:00 | |||
90 | 327 | Scott Booth | GBR | DEMEX | 1 | 03:19 | 15:00 | |||
91 | 357 | Vlastimil Stupka | CZE | . | 1 | 03:19 | 15:00 | |||
92 | 387 | Leon Nap | NLD | 0 | 1 | 03:21 | 15:00 | |||
93 | 440 | Arnold de Lange | NLD | Offroad Zweden | 1 | 03:22 | 15:00 | |||
94 | 520 | Thomas Bachmann | CHE | 0 | 1 | 03:23 | 15:00 | |||
95 | 314 | Darren Blagg | GBR | sulby contracts | 1 | 03:23 | 15:00 | |||
96 | 460 | Charles Bresler | ZAF | School of Hard Rocks | 1 | 03:26 | 15:00 | |||
97 | 452 | Dan Murumets | EST | Redmoto | 1 | 03:30 | 15:00 | |||
98 | 390 | Jonas Schwarzenh”lzer | DEU | DirtBikerMagazin | 1 | 03:31 | 15:00 | |||
99 | 334 | Jos Voncken | NLD | Benedco | 1 | 03:31 | 15:00 | |||
100 | 402 | Elio Saint John Webb | FRA | FRANGLEX | 1 | 03:31 | 15:00 | |||
101 | 341 | Paul Jefferson | GBR | 0 | 1 | 03:31 | 15:00 | |||
102 | 363 | Trond Lervik | NOR | . | 1 | 03:32 | 15:00 | |||
103 | 332 | Christian Gottwald | DEU | Endurides MH Motorr„der | 1 | 03:32 | 15:00 | |||
104 | 338 | Lucas Walch | NZL | 0 | 1 | 03:32 | 15:00 | |||
105 | 315 | Rainer Hasler | LIE | M-Racing | 1 | 03:32 | 15:00 | |||
106 | 335 | Michael Windsor | GBR | Main MX School | 1 | 03:32 | 15:00 | |||
107 | 362 | Pedro Zapata Gil | ESP | . | 1 | 03:33 | 15:00 | |||
108 | 515 | Andreas Lips | DEU | 0 | 1 | 03:35 | 15:00 | |||
109 | 495 | Benno Tuinstra | NLD | Benno Tuinstra | 1 | 03:35 | 15:00 | |||
110 | 317 | Stefan Bachmann | CHE | . | 1 | 03:35 | 15:00 | |||
111 | 355 | Patrik Tysk | SWE | . | 1 | 03:37 | 15:00 | |||
112 | 430 | Jon Svartdal | NOR | NMK Kongsberg Enduro | 1 | 03:37 | 15:00 | |||
113 | 472 | Dean Christmas | NZL | TaranakiEnduroClub | 1 | 03:38 | 15:00 | |||
114 | 354 | Lars Nilsson | SWE | . | 1 | 03:38 | 15:00 | |||
115 | 431 | Zeno Pasti | ITA | NO FEARS ASD | 1 | 03:40 | 15:00 | |||
116 | 428 | Paolo Preve | MDG | Moto Club Madagascar | 1 | 03:42 | 15:00 | |||
117 | 456 | Viacheslav Iankovskii | RUS | SakhalinIsland | 1 | 03:43 | 15:00 | |||
118 | 511 | Markus Obendorfer | AUT | xpower | 1 | 03:44 | 15:00 | |||
119 | 413 | Jaume Sallares | ESP | Lantana Factory Team | 1 | 03:44 | 15:00 | |||
120 | 508 | Mike Varrie | ZAF | sohr | 1 | 03:44 | 15:00 | |||
121 | 450 | Lee Martin | CAN | Rally Connex | 1 | 03:44 | 15:00 | |||
122 | 337 | Roberto D`Auria | ITA | Bronze | 1 | 03:44 | 15:00 | |||
123 | 399 | Mark Fenwick | GBR | Eurotek | 1 | 03:45 | 15:00 | |||
124 | 434 | Alessandro Guerrazzi | ITA | NO FEARS ASD | 1 | 03:46 | 15:00 | |||
125 | 419 | Stefan Baer | DEU | MC Vellahn | 1 | 03:47 | 15:00 | |||
126 | 468 | Grant Yearbury | NZL | Stihl Shop Cambridge | 1 | 03:48 | 15:00 | |||
127 | 509 | Stephen Leaming | GBR | steve leaming plant | 1 | 03:50 | 15:00 | |||
128 | 382 | Steve Norbury | GBR | CC Racing | 1 | 03:56 | 15:00 | |||
129 | 330 | Roy Janssen | NLD | SixPointTwo Hard Enduro | 1 | 03:58 | 15:00 | |||
130 | 319 | Peter Nesuta | AUT | OMMA | 1 | 03:59 | 15:00 | |||
131 | 368 | Raitis Kalnins | LVA | Appasaule | 1 | 04:01 | 15:00 | |||
132 | 313 | Mikhail Burtsev | RUS | Cannibal Racing | 1 | 04:01 | 15:00 | |||
133 | 485 | Robert Taylor | AUS | Team Tampon | 1 | 04:01 | 15:00 | |||
134 | 393 | Marcus Haas | DEU | Endurides MH Motorr„der | 1 | 04:05 | 15:00 | |||
135 | 359 | Wopke Hoekstra | NLD | . | 1 | 04:06 | 15:00 | |||
136 | 324 | Yoram Lavee | ISR | X-on- 1KTM | 1 | 04:08 | 15:00 | |||
137 | 398 | Florian Wegmann | AUT | Euro Motors Graz | 1 | 04:10 | 15:00 | |||
138 | 417 | Jack Brotherton | ZAF | LowveldEnduroClub | 1 | 04:10 | 15:00 | |||
139 | 516 | Daniel Jakubiak | POL | 0 | 1 | 04:11 | 15:00 | |||
140 | 345 | Ben Harris | AUS | 0 | 1 | 04:13 | 15:00 | |||
141 | 366 | Javier San Juan Lorenzo | ESP | Amachete Team | 1 | 04:14 | 15:00 | |||
142 | 356 | Janne Granlund | SWE | . | 1 | 04:17 | 15:00 | |||
143 | 510 | Simon Haugaard Pedersen | DNK | team Elworks | 1 | 04:19 | 15:00 | |||
144 | 379 | Jen-Hao Chen | TWN | Beta Romania | 1 | 04:19 | 15:00 | |||
145 | 325 | Ashley Topham | GBR | sulby contracts | 1 | 04:21 | 15:00 | |||
146 | 386 | Phil Smith | GBR | 0 | 1 | 04:21 | 15:00 | |||
147 | 408 | Greg Exley | GBR | J. Exley Ltd | 1 | 04:22 | 15:00 | |||
148 | 498 | Mehis Meibaum | EST | gasgas MK | 1 | 04:23 | 15:00 | |||
149 | 397 | Thomas Wegmann | AUT | Euro Motors Graz | 1 | 04:23 | 15:00 | |||
150 | 409 | Murdo Maclarty | GBR | Jig Joinery | 1 | 04:25 | 15:00 | |||
151 | 478 | Matthew Mills | GBR | Team Millsy | 1 | 04:26 | 15:00 | |||
152 | 470 | Paul Belton | GBR | Sudbury mcc/ JPJ | 1 | 04:28 | 15:00 | |||
153 | 383 | Mathias Schaub | CHE | CET | 1 | 04:29 | 15:00 | |||
154 | 312 | Razvan Avramescu | ROU | Amckart | 1 | 04:31 | 15:00 | |||
155 | 347 | Mathew Thorburn | NZL | 0 | 1 | 04:36 | 15:00 | |||
156 | 469 | Phil Roper | GBR | Sudbury MCC | 1 | 04:38 | 15:00 | |||
157 | 451 | Stefan Johannessen | NOR | Rana i Riga | 1 | 04:38 | 15:00 | |||
158 | 507 | Peter Schweingruber | CHE | sennerei-eriz.ch | 1 | 04:39 | 15:00 | |||
159 | 427 | Stefano Roscini | ITA | Milani KTM Roma | 1 | 04:41 | 15:00 | |||
160 | 384 | Laszlo Szigyarto | ROU | Csiki Enduro MX | 1 | 04:41 | 15:00 | |||
161 | 405 | Brian Frykman | USA | GAS / Intrinsik | 1 | 04:42 | 15:00 | |||
162 | 340 | Tony Walch | NZL | 0 | 1 | 04:45 | 15:00 | |||
163 | 380 | Martin Lindtner | AUT | Big Balls and Fire | 1 | 04:45 | 15:00 | |||
164 | 396 | Simon Nutter | GBR | Esse | 1 | 04:48 | 15:00 | |||
165 | 436 | Remi Aasli | NOR | Norseman Extreme Enduro | 1 | 04:48 | 15:00 | |||
166 | 395 | Michael Rayson | GBR | Esse | 1 | 04:50 | 15:00 | |||
167 | 385 | Manuel Hernandez | MEX | CimarronEnduroClub | 1 | 04:51 | 15:00 | |||
168 | 371 | Philippe Geelhand | BEL | BELGIAN BULLS | 1 | 04:53 | 15:00 | |||
169 | 488 | Richard Drewell | GBR | Uber Bikes | 1 | 04:55 | 15:00 | |||
170 | 376 | Matt Polson | AUS | Beta Romania | 1 | 04:57 | 15:00 | |||
171 | 473 | Nicola Casolari | ITA | Tazz13 | 1 | 04:57 | 15:00 | |||
172 | 353 | Magnus Eriksson | AUS | . | 1 | 05:01 | 15:00 | |||
173 | 394 | Daniel Leizrowice | ISR | Engineering Software Lab | 1 | 05:01 | 15:00 | |||
174 | 388 | Roger Hawkins | GBR | Desert Rose | 1 | 05:01 | 15:00 | |||
175 | 404 | Cristian Ionescu | ROU | Free Bike Team | 1 | 05:02 | 15:00 | |||
176 | 519 | SaŁl Led˘n Ponce | MEX | 0 | 1 | 05:05 | 15:00 | |||
177 | 486 | Soren Brahe | DNK | The Enduro Recruits | 1 | 05:06 | 15:00 | |||
178 | 491 | Bruce Lock | AUS | Wildwood Rock | 1 | 05:09 | 15:00 | |||
179 | 322 | Kimmo Virtanen | FIN | Joutsan Moottorikerho | 1 | 05:12 | 15:00 | |||
180 | 448 | Henning Bolso | CAN | Ragnar | 1 | 05:16 | 15:00 | |||
181 | 494 | Micha Roozeboom | NLD | achterhoekexpress | 1 | 05:21 | 15:00 | |||
182 | 493 | Zain Freitas-Daniels | GBR | Witley MCC | 1 | 05:24 | 15:00 | |||
183 | 504 | Marcel Davids | NLD | md enduro adventures | 1 | 05:33 | 15:00 | |||
184 | 501 | Fokke-Jan de Haan | NLD | mc sportlust | 1 | 05:38 | 15:00 | |||
185 | 375 | Teng-Lieh Pu Po | TWN | Beta Romania | 1 | 05:49 | 15:00 | |||
186 | 476 | Lasse Haugaard Madsen | DNK | Team Elworks | 1 | 05:59 | 15:00 | |||
187 | 484 | Andreas B”ck | DEU | Team SWIETELSKY | 1 | 06:02 | 15:00 | |||
188 | 336 | Shaun Benson | GBR | Lost n furious | 1 | 06:03 | 15:00 | |||
189 | 490 | Manuel Hernandez | VEN | Venezuela Enduro Extremo | 1 | 06:03 | 15:00 | |||
190 | 323 | Francois Vulliet | FRA | ride competition timis | 1 | 06:04 | 15:00 | |||
191 | 346 | Melissa Bruce | AUS | 0 | 1 | 06:14 | 15:00 | |||
192 | 422 | Gerard Grino | ESP | MOTO CLUB FRANCOLÖ | 1 | 06:15 | 15:00 | |||
193 | 487 | Thomas Jiresch | AUT | Tom Jiresch | 1 | 06:20 | 15:00 | |||
194 | 374 | Erwin Poletti | AUT | Berthold Rally | 1 | 06:23 | 15:00 | |||
195 | 435 | Knut Rauch | DEU | Nessetaler | 1 | 06:51 | 15:00 | |||
196 | 373 | Markus Berthold | AUT | Berthold Rally | 1 | 06:54 | 15:00 | |||
197 | 370 | Karl Sinclair | GBR | Aventura Bar Racing | 1 | 07:05 | 15:00 | |||
198 | 429 | Stefan Dobrescu | ROU | Moto Star Buzau | 1 | 07:14 | 15:00 | |||
199 | 381 | Gareth Lodge | GBR | Burger king | 1 | 07:16 | 15:00 | |||
200 | 378 | Hong-Ji Huang | TWN | Beta Romania | 1 | 07:54 | 15:00 | |||
201 | 367 | Henrik Andersen | SWE | Andersens | 1 | 08:29 | 15:00 | |||
202 | 348 | St‚phane Hamard | FRA | 0 | 1 | 09:26 | 15:00 | |||
203 | 415 | Simon Law | GBR | LetsRideSpain | 1 | 09:54 | 15:00 | |||
204 | 377 | Li-Ting Lin | TWN | Beta Romania | 1 | 09:56 | 15:00 | |||
205 | 447 | Julian Heer | CAN | RCD/EMC | 1 | 13:39 | 15:00 | |||
206 | 342 | Andrew Slocombe | UK | 0 | 1 | 13:49 | 15:00 | |||
207 | 306 | Brett Prawde | ZAF | FDBR | 0 | DNF | 15:00 | 15:00 | ||
208 | 457 | Sarunas Paliokas | LTU | Saras enduro | 0 | DNF | 15:00 | 15:00 | ||
209 | 326 | Marcel Butuza | ROU | Vectra Racing (Bronze) | 0 | DNS | 15:00 | 15:00 |
2016 Rezultate Categoria Iron
Rank | BIB | Competitor | Nat. | Team / sponsors | Time | Status | Comments |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 694 | Richard Main | GBR | MAIN MX-SCHOOL | 02:33.68 | ||
2 | 701 | Marco Smits | NLD | Autoschade neven | 02:35.57 | ||
3 | 665 | Phil Gilges | DEU | Stega Racing GIGI Team | 02:41.48 | ||
4 | 698 | Dean Fitzsimons | AUS | Iron | 02:49.55 | ||
5 | 667 | Namki Lee | KOR | H.M.Korea(YP academy) | 02:51.93 | ||
6 | 627 | Dani Coufal | ESP | Bahia de Roses | 02:54.08 | ||
7 | 643 | Marcel Vogel | CHE | ORTP | 02:55.47 | ||
8 | 675 | Gareth Leonard | GBR | 2 wheel engineering | 03:02.39 | ||
9 | 669 | ŕscar Hern ndez Pa?os | ESP | LANTANA ADEC TEAM | 03:11.00 | ||
10 | 699 | Dennis Neven | NLD | AUTOSCHADE NEVEN | 03:13.92 | ||
11 | 668 | Fernando Hern ndez Pa?os | ESP | LANTANA ADEC | 03:39.38 | ||
12 | 611 | Francois Poucet | FRA | TCP X Power GWADA | 03:43.56 | ||
13 | 679 | Florent Marchand | FRA | Ecolomoto | 03:46.62 | ||
14 | 614 | Ragnar Valdstein | EST | Karksi Racing Team (EST) | 03:49.19 | ||
15 | 629 | Patrick Robinson | GBR | North Berks MCC | 03:52.31 | ||
16 | 606 | Michael Petkov | AUT | Drehwurm Racing | 03:52.44 | ||
17 | 695 | Fernando Maldonado | ESP | Moto Sur | 03:56.78 | ||
18 | 663 | J Felipe Beltran | ESP | Bavaro Punta Cana R.D | 04:03.43 | ||
19 | 676 | Werner Heissig | AUT | Team advocat | 04:05.77 | ||
20 | 607 | Dmitrii Danilov | RUS | Cannibal Racing | 04:08.38 | ||
21 | 625 | Fedor Petrov | RUS | Khabarigens | 04:08.73 | ||
22 | 661 | Robert Burrows | AUS | beta romania | 04:09.15 | ||
23 | 700 | Manuel M�ller | DEU | ILUPI | 04:09.35 | ||
24 | 656 | Rob Baron | GBR | . | 04:14.80 | ||
25 | 662 | Emilio Rodrˇguez Payeras | ESP | Mallorca Xtreme | 04:18.82 | ||
26 | 636 | Ioannis Polychronis | GRC | Disaster Team | 04:19.00 | ||
27 | 687 | Max Hunt | GBR | Base 37 | 04:21.15 | ||
28 | 616 | Laurent Casanovas | FRA | tcp team guadeloupe | 04:24.93 | ||
29 | 621 | Dene John | GBR | Two wheel eng. services | 04:26.53 | ||
30 | 633 | Mike Fredriksen | GBR | Lodden vale TRF | 04:26.64 | ||
31 | 681 | Catalin Pavel | ROU | Moto24.ro | 04:29.23 | ||
32 | 639 | Emma Broadbent | AUS | Wildwood rock Australia | 04:29.48 | ||
33 | 632 | Brian Roper | GBR | . | 04:31.71 | ||
34 | 624 | John Trevor | GBR | Manchester 17 | 04:38.07 | ||
35 | 631 | Chris Berry | GBR | twes | 04:40.81 | ||
36 | 610 | Martin Gunton | GBR | Sudbury Motorcycle Club | 04:45.53 | ||
37 | 670 | Cristian Hern ndez Galera | ESP | LANTANA ADEC TEAM | 04:47.16 | ||
38 | 693 | Tobias Muck | DEU | ATM-Racing | 04:47.76 | ||
39 | 651 | Peter Urquhart | GBR | Highgrove construction | 04:50.65 | ||
40 | 601 | Philippe Nestor Milhem | FRA | TCPX Power team GUADA | 04:52.11 | ||
41 | 648 | Wolfgang Payr | AUT | ESTEBE Motorsport | 05:27.52 | ||
42 | 657 | Andrei Argutian | RUS | SNB group | 05:28.01 | ||
43 | 604 | C‚dric Mousin | BEL | MP 41 | 06:12.86 | ||
44 | 691 | Richard Mumford | USA | Team Mumford | 06:20.47 | ||
45 | 650 | Alexey Bezugly | RUS | Cannibal racing | 06:31.11 | ||
46 | 644 | Indrek Reisenbuk | EST | s?merpalu mk | 06:31.91 | ||
47 | 658 | Flavius Bogdan Bot | ROU | X-Body Fit Express | 06:39.50 | ||
48 | 628 | Ivan Coufal | ESP | Bahia de Roses | 06:46.50 | ||
49 | 637 | Manfred Flader | AUT | Enduro Team Tirol | 06:56.19 | ||
50 | 652 | Mark Hollingsworth | GBR | Data Pacific Ltd | 07:09.16 | ||
51 | 626 | Arkadii Rybak-Franko | RUS | Sakhalin Island | 07:10.46 | ||
52 | 620 | Andrey Tsoy | RUS | Sakhalin Island | 07:35.73 | ||
53 | 684 | David Gibson | GBR | 0 | 07:37.49 | ||
54 | 696 | Alex Witting | AUT | enduro team tirol | 07:43.40 | ||
55 | 680 | Frank Weckert | DEU | DirtbikerMagazine | 08:01.83 | ||
56 | 608 | Gavin Potter | GBR | Sudbury Motorcycle Club | 08:02.45 | ||
57 | 688 | Olivier Durand | FRA | B2R | 09:00.51 | ||
58 | 635 | Colby Barr | USA | Verve Coffee | 09:04.33 | ||
59 | 690 | Hart Victor | SGP | Iron | 09:21.18 | ||
60 | 617 | Alexey Vanyan | RUS | Hard Cannibal Racing | 09:25.88 | ||
61 | 704 | Arron Micklewright | GBR | Sulby Contracts | 09:30.78 | ||
62 | 602 | Philemon Str„ssler | CHE | Iron | 17:47.44 | ||
63 | 600 | Tomer Shemesh | ABW | Iron | DNS | ||
64 | 603 | Reiner Grieá | DEU | Enduro Fleischer | DNS | ||
65 | 612 | Robert McGrath | GBR | Old Fuds | DNS | ||
66 | 613 | Paul Robson | GBR | Old Fuds | DNS | ||
67 | 615 | Derek Wylie | GBR | Old Fuds | DNS | ||
68 | 618 | Aare Kattai | EST | Aave spordiklubi | DNS | ||
69 | 619 | Amit Kleinmann | ISR | . | DNS | ||
70 | 623 | Juan Vazquez | MEX | Cimarron Enduro Club | DNS | ||
71 | 630 | Jacek Bielenda | POL | Bielenda Team | DNS | ||
72 | 634 | Eric Lightner | USA | 0 | DNS | ||
73 | 641 | Suff Sella | ISR | Sella Racing | DNS | ||
74 | 642 | Valdek Haugas | EST | Kivi?li Motoclub | DNS | ||
75 | 645 | Johannes Rudolf | DEU | Donautal – Racing Team | DNS | ||
76 | 646 | Daniel Liardet | CHE | hardenduro.ch | DNS | ||
77 | 647 | Alar Kulp | EST | paikuse | DNS | ||
78 | 649 | Philip Schwindl | CHE | C E T | DNS | ||
79 | 653 | Rasmus Burchardt | DNK | RR Service Suspension | DNS | ||
80 | 655 | Andrew Grace | GBR | Old Fuds | DNS | ||
81 | 659 | Marcel Borgers | NLD | BuBo Team | DNS | ||
82 | 660 | Rik Busschers | NLD | BuBo Team | DNS | ||
83 | 664 | Michael Gilbert | DEU | Stega Racing GIGI Team | DNS | ||
84 | 671 | Harold Harder | NLD | BetaRomania | DNS | ||
85 | 672 | Herbert Sanjath | AUT | Bellomoto | DNS | ||
86 | 673 | Waltraud Sanjath | AUT | Bellomoto | DNS | ||
87 | 674 | Ralph Medele | DEU | Bellomoto | DNS | ||
88 | 677 | Richard Vandenham | AUS | Motohub Sunbury | DNS | ||
89 | 682 | Alexander Schoenknecht | DEU | Vantage Racing Team | DNS | ||
90 | 683 | Jens Kimmel | DEU | Vantage Racing Team | DNS | ||
91 | 686 | Rob Konings | NLD | 0 | DNS | ||
92 | 689 | Frank Allgaier | DEU | FAE | DNS | ||
93 | 692 | Stephan Hoeltz | DEU | Bellomoto | DNS | ||
94 | 697 | David Crampton | AUS | MOTO HUB | DNS | ||
95 | 702 | Paul McKie | GBR | Eurotek Iron | DNS | ||
96 | 703 | Marcin Gedek | POL | 0 | DNS | ||
97 | 705 | Marten Kristensen | DNK | Old women dying | DNS |