Spectacol cu snowmobile. Asa se poate rezuma editia cu numarul 6 a Cupei EMF Extrem, una care, probabil, a fost cea mai reusita din istorie.

Intrecerea a deschis sezonul 2019 al intrecerilor derulate sub egida Federatiei Romane de Motociclism (FRM). Competitia organizata de Clubul VIK Power din Arad si echipa EMF Extrem s-a derulat la Stana de Vale si a propus concursuri la clasele A (Profesionisti) si C (Hobby).

Spectacol cu snowmobile la Stana de Vale 52440759_2203533876370291_2177401806068383744_o-683x1024Prima zi de concurs a fost una dominata de ninsoare si un traseu care a pus la grea incercare clasa PRO. Ziua a II-a a fost geroasa, dar insorita si lipsita de vant. Au participat 42 de sportivi, intre care si patru competitori din Polonia. La finalul celor doua zile de concurs s-au impus urmatoarele echipaje: